دپارتمان مد و پوشاک

نگرش جهانی به صنعت پوشاک، طراحی مد و طراحی دوخت وملزومات جانبی و تطبیق آنها با نیازهای جامعه ایرانی و ضرورت نیاز به وجود کارگاه های تخصصی مدرن و بر اساس استاندارد های بین المللی سبب شده است دپارتمان فناوری مد و پوشاک مجتمع فنی تهران اقدام به برگزاری این  دوره ها نماید .

این دپارتمان در تلاش است تا با پیاده سازی آموزش های استاندارد و به روز جهانی و با استفاده از کارگاه های مجهز گامی موثر در تربیت طراحان لباس و دوستداران صنعت مد داشته باشد به گونه ای که علاقمندان بتوانند این حرفه را در قالب کسب وکار به کار بگیرند.

صنایع پوشاک با هدف آموزش های تخصصی مرتبط با گستره هنر و صنعت مد راه اندازی گردیده است . برنامه های آموزشی این دپارتمان دوره های آموزش عمومی و آموزش های تخصصی و فرا تخصصی را دربر می گیرد . مخاطبان آموزش های این دپارتمان علاقه مندان به مد و فشن و هم چنین فعالان این حوزه می باشند، طراحان لباس تا تلاشگران تولید ، فارغ التحصیلان رشته ی مرتبط دانشگاهی تا مالکان برندها و مارکت های پوشاک از هنرمندان .

کلاس طراحی لباس با تمرکز بر روی دروس کارگاهی طراحی لباس درسطح مقدماتی و پایه تعریف شده است. علاقمندان برای ورود به این دوره آموزشی نیاز به توانایی و استعداد اولیه طراحی و یا دوخت ندارند، دوره کاملا از basic  تعریف شده است و مهمترین شرط ورود به این دوره علاقه و پشتکارهنرجومیباشد.

هنرجویان در این دوره با گذراندن واحد طراحی آناتومی با تناسبات مانکن و اندام آشنا شده و در واحد جنسیت سازی و مبانی رنگ با مفاهیم مقدماتی رنگ و کاربرد آن در لباس و همچنین تکنیک های مختلف جنسیت سازی در لباس بوسیله مدیاهای مختلف آموزش دیده و در واحد مد و سبک شناسی با سبک های مختلف در تاریخ مد و لباس و همچنین با گذراندن طراحی لباس ۱ ، با کالکشن بندی و در نهایت اجرای اثر بصورت مولاژ و الگوسازی حجمی آموزش میبینند.

این دپارتمان همچنین برگزار کننده نرم افزار تخصصی طراحی لباس و الگو سازی چون  مارولوس ، ایلاستریتور ، جمینی و   CLO 3Dوهمچنین به شناسایی انواع چرم و نحوه طراحی با چرم در گروههای مختلف کیف و کفش و … می پردازد

در این دپارتمان سعی شده ورکشاپ های تخصصی کوتاه مدت برای شناسایی استعداد افراد به صورت مدون برنامه ریزی و اجرا شود.

مدارک پایان دوره طراحی لباس

مدرک دوره طراحی لباس مجتمع فنی تهران دو زبانه،  قابل ترجمه ، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

دوره های فعال دپارتمان

الگوسازی و دوخت لباس شب و عروس

بدون امتیاز 0 رای
آن‌چه در این دوره می‌آموزید: دوخت انواع بالاتنه‌ها و کاپ‌های عروس دوخت انواع دامن‌های لباس شب و عروس 3مدل ک�
0
رایگان!

تصویرسازی مد

بدون امتیاز 0 رای
شامل دو درس جذاب: فیگور تخصصی جنسیت‌سازی تخصصی
42 ساعت
0
رایگان!

پکیج جامع طراحی لباس پیشرفته

بدون امتیاز 0 رای
آن‌چه در این دوره می‌آموزید: پترن میکینگ (حجم سازی) استایلینگ نرم افزار کلوتری دی پارچه سازی و پارچه شناسی پو�
186 ساعت
0
رایگان!

کارگاه توسعه خلاقیت در طراحی کالکشن

بدون امتیاز 0 رای
آن‌چه در این کارگاه می‌آموزید: آگاهی از اهمیت خلاقیت در طراحی مد (لباس) شناخت دلایل بحران ایده (نوآوری) و خلاق�
0
رایگان!